post

Fora dyskusyjne mają różne zastosowania i charakter.  Nieraz mylone są z komentarzami pod danym artykułem. W komentarzach królują negatywne uwagi wyrażane przez niezadowolonych ogólnie internautów – nawet pod materiałami, które z treścią komentarza mają niewiele wspólnego. Z kolei na forum przeważają opinie związane ze specjalistycznym zagadnieniem, np. rodzajem ubezpieczenia, produktem ochronnym, okresem karencji czy cesją.

 

Klienci chcąc zakupić indywidualne ubezpieczenie na życie wykorzystują nowoczesne rozwiązania, jakie udostępnia im internet. Chodzi tu między innymi o wygodne porównywarki ubezpieczeniowe kojarzące zainteresowane kupnem polisy z agentem ubezpieczeniowym. Do wyboru są też rankingi ubezpieczeniowe i tak zwane opinie osób trzecich.

 

Ile głów tyle opinii

 

Aby dowiedzieć się które indywidualne ubezpieczenie na życie jest warte zakupu wcale nie trzeba polegać tylko na opiniach z forum.  Lepiej skorzystać od razu z porównywarki ubzpieczeniowej. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest równie prosta, ile trudna. Jeśli agent ubezpieczeniowy ma do czynienia z klientem, który jeszcze nie wie, co właściwie taki produkt miałby ochraniać: czy tylko rodzinę i najbliższych na wypadek jego zgonu, a może przyda się także rozszerzenie zakresu ochrony o koszty leczenia poniesione w wypadku? Warto, aby zainteresowany kupnem polisy najpierw wypełnił w sieci wygodny i przejrzysty formularz, a następnie z grubsza określonymi preferencjami spotkał się z agentem, co obu stronom pozwoli zaoszczędzić dużo czasu.

 

Kto pisze na forum?

 

Nigdy do końca nie wiadomo, kto kryje się za opinią zostawioną na forum, dlatego ciężko o weryfikację pojedynczego wpisu. O wiele wartościowsze są te dyskusje, które zawierają jak najwięcej zdań. Podobnie jest w przypadku rankingów ubezpieczeń czy rankingów produktów ubezpieczeniowych. Warto brać pod uwagę tylko te, które zawierają więcej niż dziesięć pozycji. Może się przecież okazać, że nie zawsze oferta znajdująca się w czołówce będzie oznaczała, że najlepsza polisa życia to właśnie ta z czołówki.